بازدید مهندس دوستی از پروژه ساخت بزرگترین دبیرستان در بندر عباس

مدیر عامل شرکت پالایش نفت آفتاب روز یکشنیه 19/01/1400 با حضور در محل احداث دبیرستان ابن سینا در بندر عباس از مراحل ساخت و پیشرفت آن بازدید به عمل آورد.

وی در جریان این بازدید ضمن گفت و گو با مدیر اجرایی پروژه، توضیحات لازم جهت تسریع عملکرد مجموعه اجرایی ارائه کرد.

شرکت پالایش نفت آفتاب در راستای عمل به مسئولیت‌های اجتماعی و خیر خواهانه خود در سطح کشور خصوصاً استان هرمزگان اقدامات گسترده‌ای از جمله ساخت چندین باب مدرسه داشته است .

عملیات اجرایی این مدرسه با سرمایه گذاری شرکت پالایش نفت آفتاب در سال گذشته شروع شده است و این مجتمع عظیم آموزشی با زیربنای حدودا 8000  متر مربع از زمان‌های گذشته به عنوان بزرگ‌ترین، قدیمی‌ترین و معروف‌ترین مدرسه استان محسوب می‌گردد که به فضل الهی در سال 1401 افتتاح خواهد شد.

آغاز عملیات ساخت پنجمین پالایشگاه کشور در بندر عباس

                  توسط شرکت پالایش نفت آفتاب
عملیات ساخت پنجمین پالایشگاه تولید روغن پایه در بندر عباس

همزمان با روز اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی، عملیات احداث پنجمین پالایشگاه تولید روغن پایه ایران با هدف جلوگیری از واردات روغن‌های خارجی در بندرعباس آغاز شد.

استاندار هرمزگان به همراه رئیس کل دادگستری، دادستان بندرعباس، فرماندار و تنی چند از مقامات استانی روز چهارشنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی این پالایشگاه حضور پیدا نمودند.
دکتر فریدون همتی استاندار محترم هرمزگان در حاشیه سخنرانی این مراسم افزود: واحد صنعتی یاد شده در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و جهش تولید، در بندرعباس احداث می‌شود که رفع موانع اجرای این پروژه مهم با کمک و همکاری مناسب مجموعه دستگاه‌های قضایی و نظارتی استان هرمزگان در جلسه هفته گذشته شورای سیاستگذاری اقتصاد مقاومتی استان در دادگستری انجام شد تا روند اجرای این طرح پس از ۲سال وقفه، به سرعت آغاز شود.                                                                 .
استاندار هرمزگان از تلاش‌های مجموعه مدیران دستگاه‌های اجرایی، قضایی و نظارتی به ویژه رئیس کل دادگستری استان، دادستان و مدیر کل اطلاعات هرمزگان برای کمک به اجرای این پروژه در راستای عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی، تشکر و قدردانی کرد.                                                            .
این پالایشگاه با سرمایه گذاری۱۵۰میلیون دلاری شرکت پالایش نفت آفتاب با هدف تولید انواع روغن‌های پایه از لوبکات با جدیدترین فن آوری روز دنیا توسط بخش خصوصی، جلوگیری از خام فروشی و واردات روغن‌های خارجی، تبدیل استان هرمزگان به پنجمین قطب تولید روغن در کشور، ایجاد ظرفیت مازاد برای صادرات و ارز آوری، اشتغالزائی بیش از ۱۲۰۰ نفر به طور مستقیم و بیش از ۳۵۰۰ نفر به طور غیر مستقیم و ایجاد فرصت برای شکل گیری ده‌ها واحد پایین دستی و با ظرفیت تولید روزانه یک هزار بشکه روغن پایه ساخته می‌شود.                                                                       .
همزمان با مراسم کلنگ زنی پروژه احداث پالایشگاه تولید روغن پایه در کشور آیین کاشت و احداث اولین پارک مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها در کشور با هدف پایبندی به اجرای مسئولیت‌های اجتماعی شرکت پالایش نفت آفتاب و کاشت بیش از ۸۰۰۰ اصله درخت مثمر بومی استان هرمزگان در زمینی با وسعت ۱۶ هکتار توسط مقامات استانی در حاشیه‌ی میدان تسویه خانه، کمربندی شهید رجائی برگزار شد.

 

رتبه 117 بین 500 شرکت برتر

                                            کسب رتبه برتر شرکت صادرات گرا توسط

                                                     شرکت پالایش نفت آفتاب

طی مراسمی که توسط سازمان مدیریت صنعتی در مرکز همایش‌های بین المللی صدا و سیمای تهران به منظور انتخاب عملکرد شرکت‌های برتر ایران در سال 1398 مورد بررسی قرار گرفت، شرکت پالایش نفت آفتاب با کسب رتبه برتر  117 بین 500 شرکت برتر ایرانی، به عنوان شرکت برتر صادرات گرا و جزو 10 صادرکننده برتر کل کشور انتخاب شد.

در این همایش که با حضور مدیران عامل شرکت‌های منتخب ایران و مقامات کشوری از جمله آقای دکتر آقا محمدی مشاور اقتصادی مقام معظم رهبری( مدظله العالی) و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و تنی چند از معاونین وزراء، از جمله معاون وزیر نفت و صمت برگزار شد، پس از ارائه‌ی آمار عملکرد شرکت‌ها در سال مالی 1398، شرکت‌های برتر در حوزه‌های مختلف معرفی شدند.

در این مراسم مهندس پورصفر، قائم مقام مدیرعامل به نمایندگی از طرف شرکت حضور داشتند و لوح تقدیر شرکت برتر صادرات گرا را دریافت نمودند.

 

 

 

مراسم بزرگداشت روز زن با حضور مدیر عامل

 

آیین گرامیداشت روز مادر و تجلیل از مقام شامخ زن به مناسبت تولد حضرت زهرا(س)، با حضور مدیر عامل محترم شرکت پالایش نفت آفتاب برگزار شد.

در این مراسم آقای مهندس دوستی با حضور در کلیه‌ی واحدهای دفتر مرکزی، با تک تک بانوان همکار دیدار و ضمن تبریک این روز، با اهداء گل و هدیه از بانوان محترم تجلیل به عمل آوردند.

این مراسم همزمان در پالایشگاه نیز برگزار شد.

 

انتخاب به عنوان صادرکننده نمونه سال 1396

در بیست و یکمین سالروز ملی صادرات که در 29 مهر 1396 در سالن کنفرانس همایش‌های اسلامی تهران برگزار شد، از شرکت پالایش نفت آفتاب به عنوان صادر کننده نمونه کشور تجلیل به عمل آمد و لوح تقدیر ویژه توسط معاون اول ریاست محترم جمهور به مهندس دوستی اعطا گردید.

انتخاب پالایش نفت آفتاب به عنوان صادرکننده برتر در سال ۱۳۹۵

در همایش هشتمین سالروز تجلیل از صادرکنندگان برگزیده که در آذر ۱۳۹۵ در هتل بین المللی اسپیناس خلیج فارس برگزار گردید، شرکت پالایش نفت آفتاب توانست در جدول شرکت‌های صادرکننده برتر استان تهران قرار بگیرد.

تقدیر از پالایش نفت آفتاب به عنوان شرکت حامی حقوق مصرف کننده

در طی مراسمی با حضور مدیران وزارت صنعت، معدن و تجارت از شرکت‌های برتر حامی حقوق مصرف کننده تقدیر به عمل آمد که شرکت پالایش نفت آفتاب در این مراسم در فهرست شرکت‌های برتر حامی حقوق مصرف کننده قرار گرفت.