معماران تجارت آفتاب در یک نگاه

شرکت معماران تجارت آفتاب در نهم دی ماه هزار و سیصد و هشتاد و شش تاسیس گردید. تا به امروز خلاقیت و سرعت عمل بدنه‌ی اجرایی معماران تجارت آفتاب و ایده های خلاق آن در حوزه های نفتی،  نقش بسیار مهمی در توسعه کسب و کار داشته است. ما بعد از پالایشگاه کرمانشاه بزرگترین پالایشگاه کاملا خصوصی کشور هستیم و به یاری خدا جزو 100 شرکت و صادرکننده برتر کشور قرار داریم.

از افتخارات دیگر این مجموعه می توان به احراز رتبه‌ی سوم بیشترین رشد بنگاه اقتصادی کشور در کل صنایع و انجام کلیه ی تعهدات ارزی طبق قانون اشاره کرد. ما امروز گام های جدیدی را در راستای توسعه ی شرکت برداشته ایم تا بتوانیم در حوزه های مختلف، نام شرکت معماران تجارت آفتاب را به عنوان یک برند ویژه مطرح نماییم. لازم به ذکر است که در راستای جذب مشارکت سرمایه گذاران و افراد در حال ورود به بازار سرمایه می باشیم.

شرکت معماران تجارت آفتاب به‌عنوان بزرگ‌ترین صادر کننده محصولات نفتی در بخش خصوصی کشور در سال 1386 فعالیت خود را آغاز نموده است. امروزه به یاری خداوند متعال با استفاده از مواد اولیه مانند میعانات گازی، نفتا و غیره که از طریق دیگر پالایشگاه‎های گازی و نفتی کشور تامین می‎شود، عملیات پالایش و تولید مواد نفتی به منظور ارائه به بازارهای جهانی را انجام می‌دهد.

ما با استفاده از توان مهندسی خود بخش عمده طراحی، مهندسی، ساخت تجهیزات و برج‌های تقطیر را در داخل شرکت به سرانجام رسانده‌ایم. در حال حاضر این شرکت در زمینی به مساحت بیش از 140 هزار متر مربع و ظرفیت پالایش بیش از 20 هزار بشکه مواد در سال را دارد که تمامی محصولات تولیدی شرکت از نوع صادراتی می‌باشند. این مجموعه تنها شرکت دارای سه خط لوله‌ی مستقیم از پالایشگاه بندرعباس به مجموع طول 7 کیلومتر ، سایت مخازن و همچنین محوطه‌ی اختصاصی بندری در اسکله شهید رجایی می باشد.

این شرکت به همراه شرکت پالایش نفت ستاره خلیج فارس تنها پالایشگاه مواد نفتی با خوراک میعانات گازی در کشور است. با توجه به واحد تحقیق و توسعه پویایی که در اختیار داریم امکان تولید ویژه و شخصی سازی شده ی محصولات را، کاملا مطابق با خواسته های تولیدکننده فراهم آورده ایم. پشتیبانی بیست و چهار ساعته‌ی واحد فروش معماران تجارت آفتاب سبب شده است که حتی با اختلاف زمانی کشورهایی مانند اندونزی و آفریقای جنوبی و همچنین با درنظر گرفتن روزهای تعطیل، لحظه ای از پاسخگویی به مشتریان غافل نمانیم.

همچنین پيشرو بودن شرکت در بازگشت ارز حاصل از صادرات و عرضه ی آن در سامانه ی نيمای بانك مركزي، تامين صد درصدي سرمايه ی مورد نياز بابت طرح هاي توسعه ی شركت از منابع داخلي، رشد تسهيلات و تعهدات متناسب با رشد شركت، رفع تعهدات و تسهيلات بانكي در سررسيد آن، بخشی از موفقیت های ما از زمان شروع فعاليت شركت تاكنون بوده است. کلیه‌ی این ویژگی ها در کنار هم باعث شده است که نام معماران تجارت آفتاب در سطح بین الملل مطرح گردیده و مورد استقبال مشتریان قرار گیرد.