شرکت معماران تجارت آفتاب در یک نگاه

شرکت معماران تجارت آفتاب در نهم دی ماه 1386 تاسیس شد. خلاقیت و سرعت عمل بدنه‌ی اجرایی و ایده های خلاق آن در حوزه های نفتی،  نقش بسیار مهمی در توسعه کسب و کار این شرکت داشته است.

این شرکت بعد از پالایشگاه کرمانشاه بزرگترین پالایشگاه کاملا خصوصی کشور است و توانسته با استفاده از ایده های نوین مدیریتی و سرمایه های انسانی خود در فهرست  100 شرکت و صادرکننده برتر کشور قرار گیرید.

از افتخارات دیگر این مجموعه می توان به احراز رتبه‌ی سوم بیشترین رشد بنگاه اقتصادی کشور در کل صنایع و انجام کلیه ی تعهدات ارزی طبق قانون، اشاره کرد.این شرکت امروزه گام های جدیدی را در راستای توسعه برداشته تا بتواند در حوزه های مختلف، نام شرکت معماران تجارت آفتاب را به عنوان یک برند ویژه مطرح کند. نتایج و دستاوردهای اقتصادی شرکت و برنامه ریزی کسب و کار به گونه ای است که برای جلب مشارکت سرمایه گذاری و جذب افراد در ورود به بازار سرمایه،دارای جذابیت های رقابتی و ارزش آفرین است.

شرکت معماران تجارت آفتاب به‌ عنوان بزرگ‌ترین صادر کننده محصولات نفتی در بخش خصوصی کشور، با استفاده از مواد اولیه مانند میعانات گازی، نفتا و غیره که از طریق سایر پالایشگاه ‎های گازی و نفتی کشور تامین می‎ شود، عملیات پالایش و تولید مواد نفتی به منظور ارائه به بازارهای جهانی را انجام می‌دهد.

ما با استفاده از توان مهندسی بالای خود بخش عمده طراحی، مهندسی، ساخت تجهیزات و برج‌های تقطیر را در داخل شرکت به سرانجام رسانده‌ایم. شرکت معماران تجارت آفتاب در زمینی به مساحت بیش از 140 هزار متر مربع احداث شده است. در حال حاضر ظرفیت پالایش آن بیش از 20 هزار بشکه مواد در روز است که تمامی محصولات تولیدی شرکت از نوع صادراتی می‌باشند. این مجموعه تنها شرکت دارای سه خط لوله‌ی اختصاصی مستقیم از پالایشگاه بندرعباس به مجموع طول 7 کیلومتر ، سایت مخازن و همچنین محوطه‌ی اختصاصی بندری در اسکله شهید رجایی می باشد.

این شرکت و شرکت پالایش نفت ستاره خلیج فارس تنها پالایشگاه مواد نفتی با خوراک میعانات گازی در کشور است.

با توجه به واحد تحقیق و توسعه پویایی که در اختیار داریم امکان تولید ویژه و شخصی سازی شده ی محصولات را، کاملا مطابق با استاندارها خواست و نیاز مشتری، فراهم آورده ایم. پشتیبانی 24 ساعته‌ی واحد فروش شرکت معماران تجارت آفتاب سبب شده است که حتی با اختلاف زمانی کشورهایی مانند اندونزی و آفریقای جنوبی و همچنین با درنظر گرفتن روزهای تعطیل، لحظه ای از پاسخگویی به مشتریان غافل نمانیم.

همچنین پيشرو بودن شرکت در بازگشت ارز حاصل از صادرات و عرضه ی آن در سامانه ی نيما بانك مركزي، تامين صد درصدي سرمايه ی مورد نياز بابت طرح هاي توسعه ی شركت از منابع داخلي، رشد تسهيلات و تعهدات متناسب با رشد شركت و رفع تعهدات و تسهيلات بانكي در سررسيد آن، بخشی از موفقیت های ما از زمان شروع فعاليت شركت تاكنون بوده است. این ویژگی ها در کنار هم باعث شده است که نام معماران تجارت آفتاب در سطح بین الملل مطرح و مورد استقبال مشتریان قرار گیرد.